Polska, Przewodniki

Radkowskie Skały (z psem)

Radkowskie Skały to propozycja nieco luźniejszego, lecz niesamowicie malowniczego szlaku 🙂
Ciągle nie mogę przestać się zachwycać pięknościami, których tam doświadczyłam!

Ta trasa to dobry pomysł na, po prostu, spokojny spacer, ciekawą wycieczkę z dzieciakami, „dobitkę” po przejściu innego szlaku, alternatywę na deszczowy dzień czy wreszcie potrzebę „odmóżdżenia” się na łonie natury! Czyli coś dobrego dla każdego 🙂

TRASA

Zrobiłyśmy leśną pętelkę, wyruszając z parkingu przy Drodze Stu Zakrętów (takie to raczej dwie większe zatoczki, ale polecam właśnie tu zostawić auto) – 50°28’5.919”N, 16°20’35.254”E .

Zaczęłyśmy wycieczkę od szlaku zielonego, ale równie dobrze możesz iść od drugiej strony (chociaż uważam, że ciekawiej jest zacząć właśnie od tego zielonego). Aby zrobić pętelkę – gdy dojdziecie do drogowskazu, należy podążać szlakiem niebieskim (na Baszty), aż do parkingu.

Nam pierwsza połowa (odcinek szlakiem zielonym) zajęła 20 minut – spokojnym tempem, z przerwami na fotkę 🙂
Druga część (odcinek szlakiem niebieskim) trwała około 25 minut – również bez pośpiechu.

Całość to niewiele ponad 2 km.
My trasę przeszłyśmy w 45 minut, jednak można to zrobić ciut szybciej 😛

WSKAZÓWKI:

  • Radkowskie Skały nie są zbyt oblegane i raczej tu pustawo, chociaż w ciepłe weekendy można spodziewać się spacerujących rodzin.
  • Jeśli nie udałoby Ci się zaparkować na wskazanej wyżej zatoczce – możesz zostawić auto tutaj: 50°28’32.644”N, 16°23’14.783”E. Z tego parkingu, do atrakcji, jest około 10 minut marszu wzdłuż jezdni.
  • Większość trasy (szczególnie szlak zielony) jest dość „dzika” – pełno tu powalonych drzew, głazów, korzeni, stromych podejść czy zejść, a sama ścieżka jest częścią ogromnej skarpy. Jednak fajnie tu! To cichy zakątek lasu, gdzie „człowiek nie dotarł” 😉 A wokoło pełno skalnych olbrzymów! Bardzo polecam!
  • Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie iść trudniejszą ścieżką – możecie zacząć spacer od niebieskiego szlaku i dojść do momentu, do którego będziecie w stanie. Bowiem ten odcinek jest łagodniejszy, szerszy i prowadzi przez bardziej płaską ścieżką, niźli szlak zielony – biegnący skarpą.

Dodatkowo…

Zapraszam Cię do innych wpisów dotyczących wycieczek po górach na Dolnym Śląsku:
Wielka Sowa – najwyższy szczyt Gór Sowich,
Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych,
Narożnik, Skały Puchacza, Białe Skały – czyli 3w1 podczas leśnego spaceru 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subskrybuj Blog, Aby Być Na Bieżąco

Wprowadź swój adres email, aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.